Radio Sjeverozapad

KONTAKTIRAJTE NAS: (+042) 302-555 / EMAIL: marketing@sjeverozapad.hr

Stigla dojava o eksplozivnoj napravi kod zgrade suda, policija na terenu

U srijedu, 25. ožujka, oko 7.30 sati, policijski službenici Policijske uprave varaždinske zaprimili su putem Županijskog centra 112 dojavu o postavljenoj eksplozivnoj napravi kod zgrade suda u Varaždinu.

– Svi raspoloživi policijski službenici Policijske uprave varaždinske odmah su žurno upućeni na sve lokacije sudova kako bi ista osigurali, dok je na nekim lokacijama provedena evakuacija – izvijestili su iz policije.

Dodali su da slijedi provođenje protueksplozijskih pregleda te daljnji rad u cilju utvrđivanju svih okolnosti i pronalasku počinitelja.

Naime, zbog rekonstrukcije i dogradnje pravosudne zgrade u Ulici braće Radić, pravosudna tijela su privremeno izmještena na nove lokacije u Varaždinu – Županijski sud u Varaždinu je na adresi Međimurska 28; Općinski sud u Varaždinu na adresi Kapucinski trg 5 i Trg slobode 9; Trgovački sud u Varaždinu se nalazi na adresi Cehovska ulica broj 1; a Županijsko državno odvjetništvo Varaždin je u Hallerovoj aleji 6E.

>> FOTO Ministar Habijan svečano otvorio radove na nadogradnji i energetskoj obnovi zgrade suda u Varaždinu

>> FOTO Stara zgrada srušena gotovo do temelja: zahuktali se radovi na obnovi suda

varazdin_dojava_bomba_sud_2026-03-25_1.jpg

varazdin_dojava_bomba_sud_2026-03-25_2.jpg

Možda će Vas zanimati