Maloljetnik maloljetnicama prodavao drogu više od 100 puta

Prati nas i na

Županijsko državno odvjetništvo u Varaždinu donijelo je rješenje o provođenju istrage protiv hrvatskog državljanina (2006.) zbog kaznenih djela neovlaštene proizvodnje i prometa drogama iz članka 190. stavka 3. u vezi stavka 1. Kaznenog zakona i omogućavanja trošenja droga iz članka 191. stavka 2. u vezi stavka 1. Kaznenog zakona.

Postoji osnovana sumnja da je okrivljeni 19-godišnjak od rujna 2024. do svibnja 2025. u Koprivnici, u više od 100 navrata prodao i dao na konzumaciju drogu marihuana većem broju osoba, uključujući i osobama za koje je znao da nisu napunile osamnaest godina, te držao kod sebe drogu marihuana radi daljnje prodaje. 

Državno odvjetništvo predložilo je sucu istrage određivanje istražnog zatvora protiv okrivljenika zbog postojanja opasnosti od utjecaja na svjedoke i opasnosti od ponavljanja kaznenih djela. Sudac istrage Županijskog suda u Varaždinu prihvatio je prijedlog i odredio okrivljeniku istražni zatvor.

varazdinske-vijesti.hr

Slušaj Radio Sjeverozapad putem streaminga
U doba digitalne povezanosti, pristup lokalnim informacijama i kvalitetnom glazbenom...
Ljiljana Bogojević: “Nema malih i velikih uloga, sve su važne”
Ministarstvo kulture i medija nedavno je dodijelilo titulu nacionalne prvakinje...
REGOČ Nova predstava “Kazališta Peripetija”; premijera u Glluglu i predstave u G. Knegincu i Sv. Iliji
Umjetnička organizacija "Kazalište Peripetija" u suradnji s Turističkom zajednicom Varaždinski bregi...
Udruga Ana organizira radionice u Ljubešćici i Novom Marofu
Ana - udruga za pomoć djeci i obiteljima danas organizira...