Stari grad večeras sat vremena u mraku – Sat za planet Zemlju

Prati nas i na

Večeras, u subotu 22. ožujka 2025. u 20:30 sati javna rasvjeta na Starom gradu u Varaždinu bit će ugašena na sat vremena.

Tim simboličnim činom Varaždin će se priključiti akciji „Sat za planet Zemlju“ koju organizira WWF, svjetska organizacija za zaštitu prirode.

Organizatori akcije upozoravaju: S prošlom godinom, koja je bila najtoplija godina ikad zabilježena, ulozi nikad nisu bili veći. Svjedočili smo povijesnim požarima, sušama i olujama.

Naš je planet u opasnosti, a Izvještaj o stanju planeta govori o sve bržem približavanju opasnim klimatskim prijelomnim točkama, koje ako prijeđemo, neki ključni ekosustavi teško će se moći oporaviti.

Pravi primjer toga je Amazona, o kojoj ovisi cijeli svijet, a tik je do nepovratnog uništenja.

Sat za planet Zemlju podsjetnik je državama, gradovima, institucijama i ljudima diljem svijeta koliko je hitno uključiti se u pozitivne kolektivne promjene dok još možemo.

Pozivaju sve građane da se također priključe akciji i da taj vikend sat vremena svojeg vremena posvete radeći nešto za dobrobit planeta, kako bismo zajedno poslali poruku o važnosti očuvanja naše Zemlje, našeg jedinog doma.

VV/varazdinske-vijesti.hr

Najavljeni 8. Dani okusa varaždinskoga kraja
Varaždinska županija iz godine u godinu sve je prepoznatljivija kao...
Dugi red ispred Suvenirnice Varaždinskih vijesti
Kao što se ovih dana pisalo, traje velika potražnja za...
Bosilj: Nisam posustajao ni kada su me prijavljivali medijima, inspekcijama, DORH-u…
Nije dopušteno oglašavanje političkih stranaka, koalicija i nezavisnih zastupnika u...
Obilježena 121. obljetnica organiziranog obrtništva u Varaždinu: “Naši obrtnici temelj su uspješnog gospodarstva”
U hotelu Turist u srijedu, 2. travnja, održana je svečana...