Župan Stričak članovima Boćarskog kluba cerebralne i dječje paralize Varaždin čestitao na odličnim rezultatima

Prati nas i na

Odlične rezultate postigli su članovi Boćarskog kluba cerebralne i dječje paralize Varaždin ove godine, a najveći Nataša Županić koja je prvi put u povijesti ovoga Kluba osvojila Kup Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom. Ekipa u sastavu Srećko Crnko, Slobodan Tošić i Ivan Vujec osvojila je pak odlično treće mjesto u paraboćanju na Sportskim rekreativnim igrama državne razine u Poreču.

Čestitke im je uputio župan Anđelko Stričak, koji je danas u Županijskoj palači za članove Kluba organizirao prijem, na kojem su bili i Božidar Mašić, Srećko Lazar, Marija Martinčević i Krunoslav Šardi, kao i pratnje Banka Županić i Dragutin Šardi.

– Od srca vam čestitam na rezultatima, ali i na trudu koji ulažete da biste bili što bolji u ovome sportu. Najbolji ste promotori boćanja za osobe s invaliditetom i odlični promotori Varaždinske županije, čiju podršku ćete i dalje imati – rekao je župan Stričak.  

Nataša Županić je do prvog mjesta u Kupu Hrvatske došla nakon odličnih rezultata na četiri turnira.

– Osvajanje Kupa je jedan od naših najvećih rezultata u 20 godina rada Kluba, na što smo posebno ponosi. Nije bilo lako doći do pobjede, rezultat na svakom natjecanju ovisi o treninzima i raspoloženju, no treba se jako potruditi i nikada podcijeniti bilo kojega protivnika. Bez treninga i podrške mojih kolega to ne bilo moguće, ali moram reći i to da je presudno za ovakav rezultat bilo kombi-vozilo koje nam je ustupilo Društvo osoba s invaliditetom Varaždin, na čemu zahvaljujem gospodinu Ivanu Vujecu. Bez tog vozila mi ne bismo mogli putovati na natjecanja – istaknula je Nataša Županić.

Iako najpoznatiji kao dugogodišnji predsjednik Društva osoba s invaliditetom Varaždin, Ivan Vujec ujedno je predsjednik Športskog saveza osoba s invaliditetom Varaždinske županije.

Ističe da Savez u svojem sastavu ima devet klubova, a ponosni su što kao prvi u Hrvatskoj okupljaju osobe s invaliditetom i invalide Domovinskog rata te sve rade u zajedništvu.  

– Treba reći da je boćanje sport „broj 1“ , i to zato što se njime mogu baviti sve osobe u invalidskim kolicima. Za njih je važno da se bave sportom, da se druže, ali i da idu na natjecanja i da jednog dana izbore nastup na Paraolimpijskim igrama. Sve mlade osobe s invaliditetom pozivamo da se priključe jednom od naših klubova – rekao je Ivan Vujec.

Izvor: varazdinska-zupanija.hr

HNK Varaždin
Senka Bulić o “Drvenim pticama”: “Mislim da je to predstava koja mijenja”
Na konferenciji za medije u varaždinskom kazalištu danas je najavljena...
Od početka ožujka počinje naplata parkinga kod trgovačkog centra u Varaždinu
Od 3. ožujka 2025. godine, parking kod trgovačkog centra Kaufland...
FOTO Obilježen Dan civilne zaštite, dodijeljene zahvalnice i predstavljen projekt GRECALE
Svečanom sjednicom u Županijskoj palači i uvodnom konferencijom projekta GRECALE,...
Iz otključanog auta lopov ukrao novčanik s nekoliko stotina eura
U subotu, 22. veljače oko 9 sati u Ulici Rudolfa...